Recenzja słuchawek Xiaomi Redmi Buds 3 Pro / Xiaomi Redmi AirDots 3 Pro

Redmi Buds 3 Pro to nazwa słuchawek z przeznaczeniem na rynek globalny. Ich chiński odpowiednik to Redmi AirDots 3 Pro. Mają takie same oznaczenie TWSEJ01ZM. Różnią się jedynie instrukcją obsługi w kilku językach i pudełkiem przetłumaczonym na angielski. Są to pierwsze słuchawki tej marki z aktywną redukcją szumów.

Do tej pory wszystkie testowane modele słuchawek Xiaomi zawodziły jakością odtwarzania a czasami nawet jakością wykonania. Ciągle szukam takich, które przekonają mnie na tyle, że będę mógł zostać z nimi na dłużej jak np. słuchawki Tronsmart.

Słuchawki Redmi Buds 3 Pro mają kilka funkcji, które charakterystyczne są dla droższych urządzeń tego typu. Wyróżniają się podwójną aktywną redukcją szumów (ANC), która ma zmniejszać zewnętrzne dźwięki o 35 dB. Jeden z trybów redukcji szumów dostosowywany jest automatycznie na podstawie sceny i stopnia szumu otoczenia za pomocą inteligentnego algorytmu AI. Łączność zapewnia moduł Bluetooth 5.2.

Deklarowany czas pracy na baterii to 6 godzin i do 28 godzin przy ładowaniu razem z etui. Ładowanie akumulatorka umieszczonego w etui jest bezprzewodowe, ale dla szybszego naładowania możliwe jest użycie kabla USB-C. Trzy godziny słuchania muzyki uzyskamy już po 10 minutach ładowania.

Czy Redmi Buds 3 Pro są najlepszymi i godnymi do polecenia słuchawkami dousznymi od Xiaomi? Tego dowiecie się z poniższej recenzji

Gdzie najtaniej kupić Redmi Buds 3 Pro?

Redmi Buds 3 Pro / Xiaomi Redmi AirDots 3 Pro

$45.96 / 187zł
Cena z kuponem i kodem rabatowym
Sprawdź pozostałe kupony i kody Aliexpress

Zawartość opakowania Redmi Buds 3 Pro

Słuchawki przychodzą w eleganckim pudełku, na którym umieszczono wszystkie podstawowe informacje

Natomiast wewnątrz pudełka znajdziemy:

  • Słuchawki Redmi Buds 3 Pro
  • 4 pary nakładek silikonowych S/M/L
  • Kabel USB-C
  • Instrukcja obsługi w kilka językach (jest także język polski)

Budowa słuchawek / etui

Słuchawki Redmi Buds 3 Pro to kompaktowy zestaw o wadze około 50 gramów. Pojedyncze słuchawki ważą około 4,9 grama.

Etui o owalnym kształcie wykonane jest z gładkiego tworzywa sztucznego, które według mnie nadaje trochę wyglądu premium. Warto dodać, że matowa powierzchnia nie zostawia odcisków palców. Zarówno etui jak i słuchawki mają stopień ochrony IPX45, co oznacza, że ​​przetrwają lekki deszcz, pot i zachlapania wodą. Umożliwia ładowanie bezprzewodowe zgodne z technologią Qi. Do szybszego ładowania możliwe jest użycie gniazda USB typu C, które umieszczono pod spodem.

Z przodu umieszczono przycisk parowania / przywracania ustawień fabrycznych oraz diodę LED, która świeci się zawsze podczas ładowania i gaśnie po pełnym naładowaniu. Podobnie jak w modelach Redmi Airdots nie do końca wiadomo jaki jest aktualny poziom akumulatora (500 mAh). To znaczy dioda LED będzie migać białym kolorem, gdy jest niski poziom akumulatora. Całkowite rozładowanie etui możemy jedynie rozpoznać, gdy włożymy słuchawki do środka i nie nastąpi rozłączenie z telefonem (dalej będą grać w etui).

Trochę lepiej wygląda sytuacja, gdy mamy nowszy system MIUI w telefonie Xiaomi  / Redmi. Wtedy wyskakuje okienko i tam widać poziom naładowania etui oraz słuchawek. Niestety nie wszystkie modele obsługują te funkcję. Akurat tak się złożyło, że nie mogę wam tego pokazać, ponieważ posiadany przez moją żonę Redmi Note 8T nie wyświetla tej informacji. Możecie zobaczyć jak to wygląda w recenzji Redmi Airdots 2S. W każdym razie poziom baterii można także sprawdzić na liście urządzeń Bluetooth.

Pokrywę od etui bez problemu można otworzyć za pomocą jednej ręki. Do zawiasów dodane zostały magnesy, aby pokrywa nie zamykała i otwierała się tak łatwo. Same słuchawki trzymają się mocno i nie wylecą ze stacji nawet jak mocno wstrząśniemy.

Słuchawki posiadają lekko zmodyfikowaną konstrukcję podobną do poprzednich słuchawek Redmi Airdots. Równie dobrze siedzą w uchu i nie wypadają podczas biegania. Standardowo wyposażono je standardowo w zdejmowane i wymienne silikonowe wkładki. Dzięki temu w dosyć prosty sposób możemy je dostosować do naszych uszu. Wkładki mają spory wpływ na jakość muzyki.

Mają wbudowaną baterię 30 mAh i można na nich odtwarzać muzykę przez około 5-6h – w zależności o głośności (3 godziny, jeśli używamy ANC). Po włożeniu słuchawek do stacji ładującej możemy je naładować kilka razy, czyli czas odtwarzania wzrasta nawet do 28 godzin. Czas ładowania wynosi około 1 godziny, natomiast aby naładować etui potrzeba 2.5h.

Na słuchawkach umieszczono po 3 mikrofony oraz dotykową powierzchnię wielofunkcyjną. Sterowanie dotykowe działa bardzo dobrze, ale trzeba się przyzwyczaić, aby by trafić odpowiednio w miejsce na panelu. Mikrofon z redukcją szumów zabezpieczony jest metalową siatką, która zapobiega przedostawaniu się ciał obcych oraz spełnia efekt dekoracyjny. Plusem jest oznaczenie słuchawek L/R (lewa / prawa) do szybkiego rozróżnienia.

Kontrola słuchawek jak na dopisek Pro jest bardzo ograniczona. Przykładowo nie można ustawić poziomu głośności i wywołać asystenta głosowego. Ostatnia opcja dostępna jest nawet w tańszych Redmi Airdots 2S

  • 2x stuknięcia: odtwarzanie / wstrzymanie lub odbieranie połączeń
  • 3x stuknięcia: poprzedni / następny utwór lub wstrzymanie lub odkrzucenie / zakończenie połączenia
  • Przytrzymanie słuchawki przez kilka sekund: Tryb ANC / Transparentny

Poniżej możecie zobaczyć porównanie Redmi Airdots 3 Pro do Redmi Airdots 2S

Jakość dźwięku i ANC

Redmi AirDots 3 Pro wykorzystuje dynamiczny sterownik z membraną kompozytową 9 mm, który obsługuje kodek SBC / AAC. Wyposażone są dodatkowo w czujnik, który wstrzymuje utwór po wyjęciu słuchawek z ucha. Po ponownym włożeniu następuje wznowienie.

Słuchawki po otwarciu etui ładującego włączają się i automatycznie łączą z ostatnio używanym urządzeniem. Jeśli nie znajdą żadnego aktywnego urządzenia Bluetooth, to przejdą  w tryb oczekiwania. Po ponownym włożeniu zostają rozłączone.

Mogą być połączone z dwoma urządzeniami jednocześnie. Działa to na takiej zasadzie, że jeśli włączymy muzykę na jednym ze smartfonów, to na drugim zostanie wstrzymana.

Co do jakości dźwieku, to porównując je do tańszych Redmi Airdots 2S ciężko usłyszeć większą różnicę. Minusem jest to, że oba modele są dużo cichsze od Tronsmart Apollo Air. Bas jest całkiem przyjemny, ale dopiero na najgłośniejszym poziomie głośności staje się odczuwalny (testowane na OnePlus 7 Pro). Wysokie tony są wyraźne, podczas gdy średnie są dobrze zachowane.

W Redmi Buds 3 Pro można właczyć aktywną redukcję szumów poprzez przytrzymanie słuchawki przez kilka sekund. Pojawi się wtedy krótki sygnał dźwiękowy. Jest to spory minus, bo nie wiadomo jaki mamy włączony aktualny tryb. Trzeba zapamiętać jaki sygnał aktywuje ANC a jaki tryb transaprentny. Słuchawki w tym przedziale cenowym i z dopiskiem pro powinny mieć komunikat głosowy, tak jak to jest w Tronsmart Apollo Air

Jeśli włączymy pełną redukcję szumów, to odgłosy otoczenia są zauważalnie mniej słyszalne, ale całkowicie nie znikają. Moim zdaniem ANC wypada trochę gorzej jak w Apollo Air. Odgłosy z otoczenia są bardziej słyszalne, ale jak na pierwsze słuchawki Xiaomi z taką funkcją, to jest całkiem ok.

Połączenie jest stabilne i nie miałem żadnych problemów związanymi z nagłymi rozłączeniami podczas codziennego użytkowania. YouTube ogląda się bez żadnego dyskomfortu, audio jest poprawnie zsynchronizowane z video.

Obie słuchawki wyposażone są w mikrofony i można ich używać do rozmów. Jednak na co dzień nie używam tej opcji w żadnych słuchawkach. W ramach testów do recenzji mogę napisać, że jakość dźwięku odbiega od jakości dźwięku głośnika rozmów telefonu. Rozmówca jest słyszalny, podobnie ja dla rozmówcy. Ogólnie efekt jest ogólnie zadowalający.

Aplikacja

Sluchawki Redmi Airdots 3 Pro mogą współpracować z aplikacją Xiao AI. Póki co jest po chińsku i zazwyczaj łączy się tylko z telefonami od Xiaomi (też nie wszystkie).

Alternatywą dla aplikacji Xiao AI może być Mi Buds M8. Za jej pomocą możemy ustawić podstawowe parametry jak redukcję szumu, wykrywanie ucha (wstrzymanie po wyjęciu), gesty, itp.

Specyfikacja Redmi AirDots 3 Pro

  • Oznaczenie: TWSEJ01ZM
  • Typ słuchawek: Dokanałowe
  • Typ membrany: Dynamiczne
  • Średnica membrany [mm]: 9
  • Dynamika [dB]: 35
  • Impedancja [Ω]: 32
  • Transmisja bezprzewodowa: Bluetooth 5.2
  • Aktywna redukcja szumów (ANC): Tak
  • Odporność na zachlapanie: IPX4
  • Pojemność baterii w słuchawkach: 30 mAh
  • Pojemność baterii w etui: 500 mAh
  • Kodek audio: SBC, AAC
  • Mikrofon: Tak
  • Zasięg: 10 m
  • Regulacja głośności: Nie
  • Waga słuchawki [g]: 4.9
PLUSY:

  • Jakość wykonania
  • Mogą być połączone z dwoma urządzeniami jednocześnie
  • Czujnik, który wstrzymuje utwór po wyjęciu słuchawek z ucha
  • Wskaźnik poziomu zużycia baterii w telefonie (tylko w Xiaomi / Redmi – nie we wszystkich modelach)

MINUSY:

  • Brak kodeków aptX  / LHDC
  • Ograniczona kontrola słuchawek
  • Przełączanie pomiędzy ANC a trybem transaprentnym daje tylko krótki sygnał dźwiękowy bez komunikatu głosowego
  • Jakość dźwieku nie wiele się różni od Redmi Airdots 2S
  • Obsługa w aplikacji Xiao AI, która działa tylko na smartonach Xiaomi (w dodatku jest po chińsku)

Recenzja słuchawek Xiaomi Redmi Buds 3 Pro / Xiaomi Redmi AirDots 3 Pro
Recenzja słuchawek Xiaomi Redmi Buds 3 Pro / Xiaomi Redmi AirDots 3 Pro
187zł
Czajna.pl - Najlepsze promocje, kupony rabatowe i recenzje z zakupów
Logo