Xiaomi Mi Band 6 vs Mi Band 5 vs Amazfit Band 5

Najważniejszą zmianą Mi Band 6 w stosunku do Mi Band 5 oraz Amazfit Band 5 jest większy, bardziej wypełniony wyświetlacz AMOLED o wielkości 1,56 cala (Band 5 ma 1,1 cala). Nowością w Mi Band 6 jest pomiar oddechu w trakcie snu oraz pomiar saturacji, czyli nasycenie krwi tlenem. Takie funkcje były już dostępne w smart opasce Amazfit Band 5, którą widzicie na poniższym zdjęciu (z zielonym paskiem).

Co do pomiaru saturacji, to trwa do około 1 minuty i niestety nie wychodzi za każdym razem. Czasami trzeba powtórzyć operację kilkukrotnie. Podczas jednego z testów Amazfit pokazał 95%, natomiast w Mi Band 6 nie udało się uzyskać pomiaru. Innym razem było odwrotnie – Mi Band 6 pokazał 98% a Amazfit pokazał informację, że nie udało się zrobić pomiaru. Tak to właśnie wygląda, jeśli chodzi o pomiar saturacji na co dzień.

W związku z dodaniem nowych funkcji trzeba mieć na uwadze to, że skróci się czas pracy na baterii. W Amazfit i Mi Band 6 przy włączonym pomiarze oddechu podczas snu i wykonywaniu sporadycznych pomiarów saturacji, czas pracy średnio wychodził około 10 dni. Aktywną miałem także analizę snu oraz sprawdzanie tętna, co 10 minut. Wyłączone były wszelkie powiadomienia aplikacji, sms, itp. W Mi Band 5 przy takich samych ustawieniach po 10 dniach pokazywał jeszcze 58% baterii.

Jeśli chodzi po pomiary kroków oraz tętna, to są to bardzo zbliżone wartości.

Moim zdaniem nie warto zmieniać poprzednich modeli na 6, jeśli bierzemy pod uwagę tylko pomiar saturacji. Lepiej kupić pulsoksymter napalcowy, który daje szybsze i powtarzalne wyniki. W moim przypadku najważniejszą cechą wartą zmiany na 6 jest wyświetlacz, który na żywo wygląda jakby był o połowę większy. Gdy pochodziłem chwilę z 6, to po ponownym założeniu 5, wszystko wydawało się bardzo małe.

Czajna.pl - Najlepsze promocje, kupony rabatowe i recenzje z zakupów
Logo